3 tipy jak mít pánevní dno v rovnováze

3 tipy jak mít pánevní dno v rovnováze

Máte bolestivou nebo nepravidelnou menstruaci? Nedaří se Vám otěhotnět?

Pánevní dno je propojené s limbickým systémem – jednou z nejstarších částí mozku. Reaguje na to, jak se cítíme a jak si dokážeme poradit se stresovými situacemi.

Pokud není limbický systém v rovnováze, stáhnou se nejen svaly pánevního dna, ale i hladká svalovina cév, orgánů a žláz. Pánevní oragány jsou špatně prokrvovány, a to je častou příčinou ženské funkční neplodnosti, bolestivé menstruace a dalších gynekologických obtíží.

Mám pro Vás 3 tipy co můžete udělat, abyste se dostala do rovnováhy.

1. Práce s pánevním dnem

Vnímání a cvičení. Nejdůležitější je se tyto svaly naučit vnímat. Kvůli jejich skryté poloze to není jednoduché, proto se ze začátku nechte vést fyzioterapeutem, pohybovým specialistou, nebo vyškoleným lektorem.

- Naučte se opravdu důkladně vnímat vnitřní vrstvy pánevního dna (Pozor, nejsou to svěrače).

- Naučte se přes hluboké cítění tyto svaly uvolňovat.

- Až poté jemně svaly aktivujte ve spolupráci s dechem a vnitřními svaly. Pánevní dno by mělo být pružné, ne přeposilované.

Uvolnění terapeutem. Přímé uvolnění zatuhlých svalů je nejrychlejší cesta jak svaly zrelaxovat a obnovit cirkulaci krve a lymfy. Svaly terapeut uvolňuje přes konečník nebo vagínu. Mnohdy se ihned po terapii nastartuje ovulační cyklus, zmírní menstruační bolest nebo se v případě muže se zlepší kvalita spermií.

2. Ticho a klid

Zásadní je se celkově zpomalit a vyklidnit. To zní na první pohled jednodušše, ale jak všichni víme je to sakra těžké!

- Neplánujte si toho na den moc. To nejméně důležité přesuňte nebo zrušte. Je potřeba nespěchat. Stačí, že jen trošku nestíháme, a tělo začne povrchně dýchat a stáhne se.

- Alespoň jednou denně se zastavte. Můžete se položit nebo posadit.  Zavřete oči a dýchejte malinko víc zhluboka než obvykle. Jen pozorujte, co přichází. Můžou to být myšlenky, emoce. Nechte je procítit v těle, ať jsou jakékoliv. Zkuste je nepotlačit, i když jste na to zvyklá.

- Meditujte. Je víc cest jak meditovat. Ta správná by měla vést ke zklidnění mysli. Já mám dobrou zkušenost s meditací na duchovní srdce od Eduarda Tomáše.

- Dopřejte si občas nebo často  nějakou oblíbenou rozmazlující proceduru – saunu, masáž, kraniosakrální biodynamiku.

Pokud nic nezabírá a nemůžete se zklidnit, je dobré se nechat vést někým, kdo to umí. Může to být terapeut, psychoterapeut, učitel jógy… Já sama mám dobrou zkušenost s kraniosakrální biodynamikou, ale o tom zase příště.

3. Pozitivní emoce

Dělejte co Vás baví, pokud to není něco co Vás ničí :).

Tančete, kreslete, pište, čtěte, tvořte, choďte, běhejte, cvičte, smějte se, sexujte… 

Stýkejte se s lidmi, kteří Vás nabíjí, ne stahují do nepohody.

 

 Mgr. Markéta Muchová

Objednat se na skupinové cvičení pro ženy pondělky 17:30 

Objednat se na fyzioterapii

 

 

Aktuality

26. 6. 2024

Letní AKCE na fyzioterapii k Pavlovi a Hance

Cena první fyzioterapie nebo permanentky Pavel -  1050 Kč - 850 Kč za hodinu, permanentka 5 x  4750 Kč - 4250 Kč. Hanka - 1150 Kč - 1000 Kč za hodinu, permanentka 5 x  5250 Kč - 4750 Kč. Do poznámky v rezervačním systému napište akceLETO.  Rezervace ZDE

 

15. 4. 2024

Pokud jste spokojeni s námi a s naší terapií, budeme moc rády za vaše hodnocení. Jako poděkování za Váš čas, budete mít 15 % SLEVU na další fyzioterapii nebo masáž.

26. 2. 2024

Možnost pronájmu tělocvičny a ordinace na víkendy. Nebo možnost práce pro fyzioterapeuta/ maséra o víkendu. Pro bližší informace nás kontaktujte na info@fbbrno.cz.

20. 11. 2023

DÁRKOVÉ POUKAZY v prodeji on-line nebo v ordinaci. Udělejte svým blízkým radost :).

Objednávejte ZDE.

 

21. 9. 2023

SKUPINOVÉ CVIČENÍ

Aktuální rozvrh skupinových lekcí najdete přímo v rezervačním systému odkaz zde  https://fbbrno.cz/cviceni/rozvrh/. Těšíme se :) 

13. 6. 2023

Milí klienti, máme nový článek na blogu o Metodě Ludmily Mojžíšové. Doporučujeme přečíst i těm, kteří zrovna nechtějí otěhotnět ;). Metoda skvěle funguje i pokud Vás bolí záda ;).Ke článku tudy https://www.fbbrno.cz/clanky/metodou-ludmily-mojzisove-nejen-k-vytouzenemu-miminku/

3. 9. 2022

Skupinové cvičení od září ZDRAVÁ ZÁDA - PONDĚLKY, STŘEDY a ČTVRTKY večer,  CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ - PÁTKY 17:00 Více zde https://fyzio-balance.reservio.com/skupinove-lekce-fb. Těšíme se na Vás ;)