Mgr. Gabriela Boková

Martina JemelkováJiž od útlého věku bylo mým cílem stát se lékařkou, v průběhu let mě ale stále více zajímal pohybový systém člověka a možnosti jeho ovlivnění prostřednictvím fyzioterapie. Uvědomuji si, že teprve po absolvování vysoké školy, s nástupem do praxe začalo skutečné vzdělávání v tomto oboru. Nadále proto absolvují různé kurzy a semináře a sleduji nejnovější trendy v oboru.

Terapii vedu na míru konkrétním potřebám klienta tak, abyste se svém těle opět cítili dobře. Kladu důraz na edukaci - vysvětlím vám příčiny vašich potíží, rozebereme spolu konkrétní body terapie - věřím, že úspěch terapie závisí zejména na pochopení problému, včetně možností jeho řešení. Jako podstatnou součást terapie využívám aktivní cvičení, mimo jiné s prvky jógy nebo metody Dynamické neuromuskulární stabilizace profesora Koláře. Aktivní terapii kombinuji s ošetřením reflexních změn na úrovni měkkých tkaní (svalově-fasciální složka) i kloubů. K tomu využívám kombinaci různých metod - kloubní mobilizaci dle Mulligan konceptu, ošetření měkkých tkání fasciálními noži, flossbandem, baňkami, případně manuálně.

Pro terapii přijímám dospělé i děti (ve věku od 10 let, případně mladší, v případě, že jsou schopné spolupráce) s bolestivými, poúrazovými či pooperačními stavy. Ve volném čase se věnuji sportu - zejména józe, silovém tréninku, lezení, turistice a cyklistice, k terapii proto ráda přijmu i sportovce. Nebojte se mne však oslovit, i pokud nejste sportovně založení a trápí vás spíše přetížení ze sedavého způsobu života - společně najdeme takové řešení, které vám bude vyhovovat.

 

Praxe v oboru:

2023 - doposud Fyzioterapeutka v ordinaci Fyzio Balance
2020 - 2023 Fyzioterapeutka v Centru léčebné rehabilitace MUDr. Antonín Koukal

 


 

Vzdělání:

2018 - 2020 Masarykova univerzita v Brně, Lékařská fakulta - získán titul Mgr.
2015 - 2018 Masarykova univerzita v Brně, Lékařská fakulta - získán titul Bc.

 

 

Kurzy:

2022

Mulligan koncept - horní kvadrant, dolní kvadrant (Mulligan Manual Therapy Concept)

Dynamická neuromuskulární stabilizace - úroveň B, C (Rehabilitation Prague School)

2021

Dynamická neuromuskulární stabilizace - úroveň A (Rehabilitation Prague School)

Preskripce funkčního tréninku (TheraGym)

Od zranění po maximální výkon (TheraGym)

FMT RockFloss, FMT RockPods (RockTape)

Pánevní dno a diastáza (Yoga Brno akademie)

Pranayama - základní techniky dechu a hathény (Yoga Brno akademie)

2020 Dolní končetina v klinické praxi (Groofy)
2019

Diastáza (Groofy)

Temporomandibulární kloub (Groofy)

2018 Tejpování - základní kurz (Škola tejpování)