Masáže

Terapeutická masáž
Manuální lymfatická masáž

Jde o zcela individuální pasivní terapii, kterou provádíme na základě vyšetření a zaměřujeme se přímo na daný problém a jeho souvislosti. Časté obtíže jako jsou například bolesti hlavy, tinitus, bolesti ramenního kloubu, brnění rukou či nohou, píchání v hrudníku apod., jsou způsobeny svalovými spasmy, stažení svalových povázek, blokádami kloubů. Prostřednictvím této masáže cíleně ovlivňujeme tyto dysbalance.

Terapeutická masáž je kombinací měkkých technik, mobilizací, protažení fascií, trakce, tlakového uvolňování reflexních bodů, Shiatsu, baňkování, technik Havajské a Brussovy masáže a závěrečného zklidnění. Techniky kombinujeme každá podle absolvovaných kurzů a potřeby klienta.

Manuální lymfatická masáž je speciální technika zaměřená na povrchový mízní systém. Zajišťuje správný odtok lymfy zpět do krevního oběhu. Podporuje látkovou výměnu, pomáhá z těla odvést nahromaděné toxické látky, významným způsobem podporuje imunitní systém. Na rozdíl od klasických masáží je prováděna velmi malým tlakem, tak aby byla lymfa odvedena do hlavních lymfatických uzlin a poté do krevního řečiště. Manuální lymfodrenáž je účinnější než přístrojová. Pomocí rukou terapeut vnímá i ty nejdrobnější asymetrie a může zacílit na místa, která to nejvíce potřebují.

Doporučuje se při léčbě otoků a edémů, pro regeneraci po operacích a úrazech, pro zvýšení imunity, pro detoxikaci organismu a proti celulitidě. K účinné aktivaci lymfatického systému je potřeba minimálně 6 aplikací.